{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
7 decades 7 Icon
1950
Button-Down Gömlek

Her şeyi başlatan gömlek

GANT’in hikayesi, 1949'da kusursuz gömleği yaratma hayaliyle başlıyor. 70 yıl sonra, Button-Down Gömlek, eşsiz stili ile markanın ikonlarından olmaya devam ediyor.

1950'ler: Taze bir başlangıç

II. Dünya Savaşı sonrası on yıl, Soğuk Savaş ısınırken bile barış ve refah getiriyor. Baby Boom başlar; Uzay Yarışı fırlatma rampasına atılır; rock'n' roll, radyoyu ele geçirir; televizyon insanların oturma odalarında hakimiyet kurar. Birçokları için Amerikan Rüyası gerçek olur.

Uzay Yarışı patladı!

4 Ekim 1957'de Sovyetler Birliği, ilk yapay uydu olan Sputnik 1'i fırlattı. Sputnik 1, Ocak 1958'de yanıncaya kadar üç ay boyunca dünyayı dolaştı.

Raflarda

On yılın en büyük isimleri arasında Jack Kerouac, J.D. Salinger, Truman Capote ve John Steinbeck bulunmaktadır. Grace Metalious’ın “Peyton Place” romanı, 1956’da en çok satan kitap oldu.

Sinemalarda

"Dünyanın Durduğu Gün"den "Yasak Gezegen"e, "Kara Göl’ün Canavarı" gibi Üç Boyutlu deneyler de dahil olmak üzere, Amerikan bilim kurgu sinemasının altın çağıdır.

7 decades 7 Icon
Seven decades
Seven icons
Videoyu izle

GANT, Button-Down Gömlek, Varsity Ceket ve Chino Pantolon dahil yedi ikonla yetmiş yıllık Amerikan Spor Giyim mirasını kutluyor.

Keşfet