{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

PLANET

Gant olarak gezegenimizin sınırlı kaynakları olduğunu kabul ediyoruz.Çevreye saygıyı iş planımızın merkezinde tutuyor ve tüm faaliyetlerimize entegre ediyoruz. Hem kendi sahalarımızda hem de tedarik zincirimizde ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz. İşimizin su, iklim, hava, arazi kullanımı ve bio-çeşitlilik üzerindeki etkisinin farkındayız ve buna göre hareket ediyoruz.Vizyonumuz, 2030 yılına kadar GANT'in birinci sınıf, hazır, zamansız ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış ürünler yaratarak bio tabanlı yeni işleri sürdürmeye ve geliştirmeye odaklanan bir marka olmasıdır.

Bunun için altı hedef belirledik : 

  • 2025'e kadar kendi operasyonlarımızda %50 yenilenebilir enerji uygulamayı ve tedarik zincirimizde yenilenebilir enerji uygulamalarını teşvik etmeyi taahhüt ediyoruz. 
  • 2030 yılına kadar kendi operasyonlarımızda %100 yenilenebilir enerji uygulamayı taahhüt ediyoruz.
  • 2030 yılına kadar tüm operasyonlarımızda iklim ayak izimizi %30 azaltmayı taahhüt ediyoruz.
  • 2025 yılına kadar sıfır ormansızlaşmayı ve doğal ormanların korunması ve sürdürülebilir yönetimini taahhüt ediyoruz.
  • 2025 yılına kadar B2C ambalajlarda ve 2030 yılına kadar B2B ambalajlarda tek kullanımlık plastiği ortadan kaldırmayı taahhüt ediyoruz.
  • B2C ve B2B ambalajlarda kullandığımız tüm plastik ambalajların en az %50'sinin sırasıyla 2025 ve 2030'a kadar %100 geri dönüştürülmüş içerik olmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz.

GANT COMBATING CLIMATE CRISIS STRATEGY (pdf)